Aktivitelerimiz

Macera Parkı

Türkiye’de Erka Güvenlik Belgesi’ne sahip tek macera parkurudur.Parkur görevlileri de Erka Güvenlik Belgesi’ne sahiptir.İki katlı olan güvenlik iki ayrı parkurdan oluşmaktadır.İlk etap 7-9 yaş arası çocuklar için uygun olup,ikinci etap parkur 10 yaş ve üstü çocuk ve yetişkinler için uygundur.36 ayrı engel bulunan parkura ek olarak bir adet 25 metrelik zipline bulunmaktadır.

Tırmanma Duvarı

Küçük yaş grubu için tasarlanmış parkur çocukların tek başlarına karar vermesi,kendine olan güven duygularının gelişmesinin yanı sıra büyük kas motor becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur.

Survivor Pentatlon

Çocukların adrenalini yükselterek hızlı, dengeli ve takım bilinci ile kazanmaya yönelik hareket becerilerini geliştiren oyun içinde eğlenirlerken sportif açıdan gelişmelerini sağlayan bir oyun alanıdır.

Kum Okyanusu

Antalya’da çocukların yalnızca yazları kumsalda sahilde oynayabildikleri kürek-kova ve kumla şatolar,yollar, kaleler inşa ettikleri eğlencelerini kış mevsiminde oynayabilme şansı buluyorlar. Çamurla, toprakla, kumla oynama özellikle 2 yaşından itibaren zevkle yapılan eğitici oyunlardandır. Bundan büyük zevk alan çocuklar duygusal tatmin yaşarken, oluşturdukları şekiller kas becerilerini geliştirmeye yardım eder, kova, kürek gibi paylaşımlar sosyal becerilerini geliştirir.

Masal Ağacı

Masal ve fıkraların drama tekniği kullanılarak çocukların katılımıyla canlandırıldığı farklı model ve boylarda ki kuklalar ile kukla oyunlarının sahnelendiği Masal Ağacı çocuklarımızın düşler dünyasına yolculuk yapmasını sağlayan bir zaman makinası gibidir.

Çamur Havuzu

Çamurla, toprakla, kumla oynama özellikle 2 yaşından itibaren zevkle yapılan eğitici oyunlardandır. Bundan büyük zevk alan çocuklar duygusal tatmin yaşarken, oluşturdukları şekiller kas becerilerini (çocuğun el kaslarının ve parmak kontrolünün gelişimi) geliştirmeye yardım eder, kova, kürek gibi paylaşımlar sosyal becerilerini geliştirir. Çocuklar çamur ve kille farklı figürler oluştururken tüm yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini ortaya koyarlar.

Kum Tepesi Gemisi

Ahşap ve halat meteryalleriyle tasarlanmış olan parkur kum zemin üzerine inşa edilmiştir. Engelleri aşarak çocuklara problem çözme becerisi konusunda yardımcı olan alan aynı zamanda kendilerine güven duyma ve başarı duygusunu yaşatmaktadır.Büyük kas motor becerilerini geliştirir.

Çuf Çuf Tren

Çocukların parkı eğlence içinde dolaşmasını sağlayan, ebeveynin parkın dolaşım süresince kendisine zaman ayırmasını sağlayan renkli ve müzikli bir oyuncaktır. Bu tur sayesinde parkta bulunan diğer oyunları görme fırsatı sunar.

Arkeolojik Kazı Alanı

Antalyalı çocukların, tarihe olan ilgilerini artırmak, coğrafyamızda yaşamış kültürleri araştırmalarına katkı sağlamak amacıyla oluşturulmuş alanımızda eğlence ve farkındalık iç içedir. Bu alanda çocuklarımızın arkeoloji ve tarih bilimiyle ilgili bilgi sahibi olmaları hedeflenmiştir. Yerelde var olan arkeolojik buluntuların simülasyonu alanımızda çocuklarımızla buluşmuştur.İlk çağ ve orta çağ dönemine ait 2800 parça sikke,mühür,takı,heykelcik ve seramik alanımızda gizlenmiş olup,takım yarışmalarıyla bu eserleri bulmak üzerine oyunlar kurgulanmıştır.

Atölye Çalışmaları

Çocuklar ve ebeveynlerinin üretim heyecanı yaşayacakları, çocukların el ve motor becerilerini destekleyen, ebeveyn ve çocuğun birlikte nitelikli vakit geçirmesini sağlayacak olan, renkli atölye çalışmalarımız 20 kişilik gruplar ile gerçekleştirdiğimiz Teneffüs Park’ın ücretsiz aktivite programlarıdır. • Boncuk Takı Yapımı • İpli Kukla, Kaşık Kukla, Çubuk Kukla Yapımı • Mandaldan Oyuncak Yapımı • Resim ve Boyama • Yılbaşı Özel Süs Yapımı • Drama Masal, atölyelerimizden bazılarıdır.

Labirent Parkuru

Eski çağlardan beri insanlar, mistik buldukları labirentleri inşaa etmiş ve içerisinde çıkış yolunu aramışlardır. Katılımcıların labirent içerisindeki deneyimleri genelde başarıya giden yolu, çıkışa ulaşmaları ise hedeflerine ulaşmış olmalarını sembolize eder. * Açık iletişim * Problem çözümü *Takım çalışması * Güven oluşturma (Trustbuilding) * Zaman yönetimi * Takım Stratejisi * Ortak hedef oluşturma

Blok Evi

Uzman rehberler danışmanlığında oluşturulan, Teneffüs Park Blok Dünyası çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayan en iddialı atölyelerimizden birisi. Özel olarak hazırlanan ortamlarda tematik ürünler yer almaktadır. Tenefftüs Park Blok Dünyası oyun alanında 100’den fazla tematik ürün, 78.000 lego tuğlası bulunmaktadır. Teneffüs Park Blok Dünyasında 2-16 yaş çocukların bireysel ve grup olarak özgürce yararlanabileceği bir ortam oluşturuldu. Alanda sertifikalı eğitimciler, hazırlanan içeriklere uygun etkinlikleri sunmaktadır.

Pedallı Atlı Karınca

Parkın girişinde bulunan atlı karınca; parkta nostaljik lunapark havası katarken özellikle okul öncesi yaş gruplarının ilgi odağı haline gelmiştir. Çocukların el-göz koordinasyonu ve dikkat becerilerinin gelişmesini sağlamaktadır.